wtorek, 12 sierpnia 2014

Drugie urodziny ufoskywatching!

Właśnie stuknęły dwa lata witrynie ufoskywatching-pl. 
Chciałbym bardzo podziękować moim stałym czytelnikom oraz osobom, które pomogły mi w budowie tego bloga. Witryna ta pierwotnie miała przedstawiać szerszej publice te najciekawsze materiały filmowe czy fotograficzne przedstawiające UFO , głównie mojego autorstwa, jednak z czasem strona wzbogaciła się także o materiały takie jak raporty ze spotkań z ufo, jakie sporządziłem samodzielnie, dzięki uprzejmości i otwartości świadków, a także o materiały archiwalne ufologa Kazimierza Bzowskiego i jego współpracowników.

Tematyka nie jest prosta ani na czasie (jak to było w latach 90-tych, kiedy obecny był boom na UFO), a na domiar tego wszystkiego postawiłem sobie za główny cel uchwycenie jak największej ilości tego rodzaju obiektów w oku kamery czy aparatu, do czego trzeba niestety bardzo dużo szczęścia, a tego ostatnio brakuje, stąd okres posuchy na stronie i brak wartościowych materiałów do publikacji. Co gorsza, godnych publikacji zgłoszeń o obserwacji NOL jest także jak na lekarstwo co nie ułatwia zadania. To wszystko jest potwierdzeniem na to, że UFO nie jest na zawołanie, nawet pomimo stosowania różnego rodzaju zabiegów, w tym zaawansowanego sprzętu, sporządzonego specjalnie na potrzeby uchwycenia tego fenomenu na nośnikach cyfrowych.
Tematem zająłem się bardziej poważnie w roku 2011, kiedy to miałem szczęście poczynić w ciągu jednego sezonu letniego około czterech bardzo ciekawych obserwacji, co popchnęło mnie właśnie w kierunku polowania na NOL-e, jednak nigdy nie aspirowałem ani nie będę aspirował do miana ufologa, ponieważ nie było ani nie jest to moją ambicją.

Jeszcze raz dziękuję tym, którzy stale tutaj zaglądają pomimo złej passy jaka czasem mi towarzyszy oraz przypadkowym gościom, chcącym z czystej ciekawości zobaczyć co prezentuje ufoskywatching-pl.
Zachęcam do dołączania na facebook strony oraz przesyłania swoich materiałów czy relacji na adres mailowy.

3 komentarze: