niedziela, 28 kwietnia 2013

UFO na pokazach lotniczych

Sezon na UFO trwa cały rok, lecz są takie momenty, gdy szanse na ich uchwycenie okiem aparatu czy kamery są znacznie większe z racji ich szczególnej aktywności. Do takich wydarzeń niewątpliwie zaliczyć można pokazy lotnicze, odbywające się na całym świecie. Często dzieje się tak, że ludzie przeglądający swoje materiały foto/wideo już po pokazach, ku swojemu zaskoczeniu odkrywają coś, co odbiega swym wyglądem od czegokolwiek co znamy.

Oczywiście niejednokrotnie, a nawet w większości przypadków mamy do czynienia z czymś, co da się w sposób prosty wytłumaczyć, np. z balonami bądz owadami czy ptakami (niepokojąco często branymi przez pewną fundację czy inne "organizacje" za 100% UFO co wynika albo z niewiedzy i braku doświadczenia w temacie analizy takich zdjęć albo też jest celowym działaniem co tylko gorzej świadczy o ludziach kierujących takimi portalami/fundacjami), niemniej jednak na wielu air show daje się zarejestrować naprawdę zastanawiające obiekty nieznanego pochodzenia.Jak widać na filmie poniżej, nawet odtwarzając nagranie w kilkukrotnie wolniejszym tempie można mieć problem z dostrzeżeniem czegokolwiek odbiegającego od normy, tak bardzo ulotne bywają NOL-e.

                       


Oraz jeden z lepszych filmów dostępnych w sieci, przedstawiający świetlisty obiekt, mijający samolot pasażerski w dość bliskiej odległości.


Wszystkich gorąco zachęcam do udziału w tegorocznych pokazach lotniczych, (pierwsze pokazy ruszą w maju w Michałkowie) zarówno  tych mniej znanych jak i tych głośno reklamowanych, odbywających się z pompą pokazach lotniczych jak np Radom Air Show. Wykonywanie zwłaszcza seryjnych zdjęć o jak najwyższej jakości oraz nagrywanie filmów (najlepiej hd) może przynieść nieraz zaskakujące rezultaty.

Jeśli ktokolwiek posiada w swym zbiorze zagadkowe zdjęcia bardzo proszę o przesyłanie na mój adres desertfrog89@wp.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz