piątek, 16 listopada 2012

Trójkąt Kawęczyn-Zielonka-Rembertów warszawską strefą UFO?

Niezidentyfikowane obiekty latające pojawiają się na całym świecie. Jednak jeśliby wziąć pod rozwagę dane statystyczne, okazuje się, że istnieją strefy zwiększonej aktywności tych obiektów.
W moim rodzimym mieście Warszawie za taką strefę uchodziły w latach 80-90 tych nadwiślańskie Siekierki, jednak obecnie teren ten jest jakby nieaktywny pod tym względem.
Wygląda na to, że UFO częściej pojawia się w okolicach wschodniej granicy miasta Warszawa, skąd pochodzą poniżej zaprezentowane zdjęcia.Aktywny obszar zaznaczony w przybliżeniu czerwoną liniąDzięki uprzejmości Pana Jana z dzielnicy Grochów otrzymałem bardzo interesujące fotografie z lipca 2012 roku.
Na zdjęciu po dokładnym przyjrzeniu się daje się dostrzec wyróżniający się jasny element, z początku okrągławy, na następnych zaś klatkach staje się podłużny.
Za fotografiami przemawia kilka istotnych szczegółów:

- na dwóch zdjęciach kształt obiektu jest inny więc nie mamy do czynienia z wadą aparatu ( te zazwyczaj wychodzą tak samo)

- obiekt wyraznie odróżnia się na tle chmur oraz samego nieba zarówno swą barwą jak i kształtem

- po obróbce widać dość specyficzne czerwone zabarwienie, jakby otoczkę z jednej strony i zielone zabarwienie po drugiej stronie obiektu - bardzo możliwe, że czerwona barwa z jednej strony jest wynikiem ściskania atmosfery, zielona zaś efektem rozprężania, które to efekty są przyczyną powstawania różnic w temperaturze zachodzących wokół obiektów.
Podobne różnice w temperaturze można dostrzec na zdjęciach w podczerwieni.
UFO często niedostrzegalne gołym okiem z powodu dużych prędkości bądz maskowania pozostawiają w otoczeniu mimo wszystko ślady swojej obecności, czasem widoczne dopiero po obróbce zdjęć.

- uwidoczniony jest prawdopodobnie kulisty zarys obiektuOryginał zdjęcia: http://img163.imageshack.us/img163/7484/p7197150.jpg

Obecność obiektu na ok 10 zdjęciach z rzędu świadczy, iż był obecny w powietrzu dość długo, poza tym nie zmieniał swojej pozycji.

Również z tamtej okolicy pochodzi następna fotografia z bardzo ciekawym czerwonym obiektem, który nie wyszedł ostro z racji dość długiego czasu migawki ok 1/50s.
Ciężko w tym przypadku przesądzać z czym mamy doczynienia, ponieważ taki efekt mógł dać także śmieć przelatujący nad blokiem bądz torebka o czerwonej barwie, jednak przyznaję, że podobne zdjęcie widziałem tylko raz z okolic Zakładów Magnezytowych wykonane przez Arkadiusza Miazgę, a więc jeśli jest to faktycznie NOL, to można przypuszczać, że może być to ten sam obiekt lub podobny, nieprzypadkowo przelatujący w pobliżu zakładów przemysłowych.
                                                                    

W tle EC Kawęczyn
 Oryginał zdjęcia: http://img836.imageshack.us/img836/3975/p7196969.jpg


fot. Arek Miazga Zakłady Magnezytowe Ropczyce

Niezidentyfikowane obiekty latające zostały także uwiecznione przez Darka Wierzbickiego, zamieszkałego na warszawskim Targówku w formie dwóch unoszących się w powietrzu obiektów w kształcie "grzybków".
Całe zdarzenie miało miejsce 16 lipca 2011 roku ok. godziny 17:50 przy dobrych warunkach atmosferycznych.


fot. Dariusz WierzbickiObiekty po ok.15 minutach tkwienia w bezruchu w powietrzu, znikły tak samo szybko jak się pojawiły.
Dokładna wysokość jest nieznana ale w przybliżeniu był to pułap przynajmniej kilku km nad ziemią.

Więcej informacji na temat tej sprawy na forum infra - http://www.paranormalne.eu/forum/index.php?showtopic=6974


Jako ciekawostkę chciałbym dodać, że na terenie poligonu wojskowego w Zielonce w latach 60-tych obserwowany był przez kilku świadków świetlisty obiekt w kształcie cygara, unoszący się kilka metrów nad ziemią.
Niestety obecnie brak więcej informacji na ten temat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz