sobota, 27 grudnia 2014

Niepublikowane zdjęcia UFO/UAP: z archiwum cz.1

Bardzo jestem rad zaprezentować Państwu niepublikowane do tej pory fotografie, przedstawiające UFO oraz bliżej nieokreślone zjawiska, być może w żaden sposób nie związane z fenomenem UFO, będące autorstwa ufologa Dariusza Cichockiego z dawnej grupy ufologicznej "Grupa Badań UFO".Tego typu zdjęcia w dobie aparatów cyfrowych są wręcz unikatowe ze względu na nieporównywalnie mniejszą odległość od obiektów. Być może nie bez znaczenia jest tutaj fakt, iż ówczesne aparaty na kliszę ( w tym klisze UV oraz IR) były zdecydowanie bardziej podatne na wszelkiego typu manifestacje UFO itp.
Warto podkreślić, że większość publikowanych zdjęć NOL na łamach różnego rodzaju gazet czy czasopism typu "Nieznany Świat" w latach 80-90 były autorstwa właśnie pana Cichockiego. Należą się zatem słowa uznania dla tego badacza za udostępnienie nam tych niecodziennych kadrów.1. Czersk, zdjęcie wykonane z wieży, na którym zobaczyć można białe obiekty. Kwestią nie rozstrzygniętą pozostaje czy był to jeden obiekt, którego duża prędkość spowodowała uwiecznienie toru jego lotu czy też jest widocznych kilka obiektów.
2. Okolice Jeziorka Czerniakowskiego, autor ponoć "wyczuł" dziwną atmosferę, co skłoniło go do wykonania zdjęcia w pustą przestrzeń. Efektem jest dziwna "struktura", widoczna w górnej krawędzi kadru. Można przypuszczać, że był to jedynie mały fragment obiektu.


Dodaj napis


3. Warszawa, 30 sierpnień 1984r., u góry zdjęcia dostrzec można niezindentyfikowane, zielone obiekty.

4. Chomiczówka, ul.Conrada 4 - zdjęcie wykonane w czasie burzy, światła u dołu pochodzą z latarni, jednak od razu rzuca się w oczy ich dziwne "zachowanie".


5. Warszawa, Bemowo. Czerwony punkt świetlny zdaje się tkwić w powietrzu, pomiędzy pierwszą, a drugą linią drzew.
Oczywiście w dalszym ciągu są one własnością w/w pana, więc używanie ich przez różnego rodzaju "organizacje" czy prywatne osoby musi zostać skonsultowane z autorem. (poprzez moją osobę) Sytuacje typu kopiowanie zdjęć i umieszczanie na nich komputerowo swoich podpisów nie będą tolerowane, ponieważ jest to ewidentne naruszenie praw autorskich. Słowa te musiały paść z uwagi na wręcz notorycznie powtarzające się tego typu sytuacje już wcześniej.1 komentarz:

  1. Sądzę, że zdjęcie nr. 3 to typowe bliki od lamp, sam mam takie jak robię. Bardzo interesujące jest zdjęcie z Czerska.

    OdpowiedzUsuń